رفتن به مطلب
ای پی بورد ایران

Image Description از تمامی ویژگی های منحصر بفرد سیستم بهره ببرید!!!

محمدیان

آموزش اضافه کردن فونت به قالب

Recommended Posts

با سلام و احترام

بسیاری از قالب های منتشر شده در سیستم ای پی بورد دارای فونت های یکسانی هستند که زیبایی قالب ها را کم نموده و محیط یکسان قالب برای کاربران خسته کننده می شود.

برای اضافه کردن فونت به قالب می توانید مراحل نامبرده را طی کرده و شاهد تغییرات فونت قالب خود باشید.

در مرحله اول می بایست فونت های زبان فارسی که بیشتر در وب از آنها استفاده می شود را دریافت نمایید که در انجمن هم بصورت فایل فشرده در اختیار کاربران قرار گرفته است.

در هاست خود و در مسیر نصب انجمن یک پوشه با نام fonts ایجاد سپس فایل های فونت دریافتی را درون پوشه آپلود نمایید.

وارد پنل کاربری مدیریت سیستم ipb شده و مسیر زیر را دنبال نمایید. از قسمت Manage Skin Set & Templates قالب مورد نظر را انتخاب و در پنجره ظاهر شده از تب Css گزینه  ipb_styles.css کلیک نمایید.

برای اضافه کردن فونت به قالب می توانید از این دستور استفاده نمایید:

@font-face {
    font-family: 'BYekan';
                   src:url('http://#/Fonts/BYekan.eot?#') format('eot'),   
		  url('http://#/Fonts/BYekan.woff') format('woff'),
		  url('http://#/Fonts/BYekan.ttf') format('truetype');
}

توضیح:

بجای # باید آدرس کامل سایت که پوشه فونت را آپلود کرده اید قرار گیرد.

بعد از اضافه کردن دستور فوق می بایست در بخش body قالب هم نام فونتی که می خواهید به قالب اضافه شود را ذکر کنید. مثال:

body {
direction: rtl;
	background: #E3EDFA;
	color: #bcbcbc;
	font: normal 12px tahoma, helvetica, arial, sans-serif, BYekan ;
	position: relative;
	padding-bottom: 20px;
}

بعد از تغییرات قالب فونت BYekan  به قالب اضافه شده و می توانیم در قسمت های مختلف قالب از آن استفاده کنیم

برای مثال استفاده از فونت BYekan برای نوشته لوگوی قالب تغییرات زیر در فایل  ipb_styles.css  قابل انجام است:

#logo a.textLogo{

font-size: 40px;
	font-family: BYekan;
}

به امید موفقیت روز افزون

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام امکان داره به ترتیب مراحل را پیدا کردن گزینه  ipb_styles.css را بگویید. چون من اصلا گزینه  Manage Skin Set & Templates  پیدا نمیکنم. فقط گزینه theme  هست که در ان هم این تنظیمات را پیدا نکردم.

با تشکر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

از نسخه 3 استفاده می کنید یا 4

لطفا اطلاعات پروفایل کاربری خود را تکمیل  بفرمایید تا رفع مشکلات بوجود امده تسریع گردد.

باید تغییرات را با ویرایش قالب نصبی روی انجمن خود انجام دهید.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با عرض سلام

نسخه من، اخرین نسخه منتشر شده در مرجع شماست منتها در قسمت CSS قالبم، ipb_styles.css رو پیدا نمی کنم.فقط در بخش custom در css، یک ipsfocus_theme.css رو دارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
On 6/30/2017 at 12:17, Noctis.L.C said:

با عرض سلام

نسخه من، اخرین نسخه منتشر شده در مرجع شماست منتها در قسمت CSS قالبم، ipb_styles.css رو پیدا نمی کنم.فقط در بخش custom در css، یک ipsfocus_theme.css رو دارم.

این اموزش برای نسخه 3 هست شما از نسخه 4 استفاده می کنید لذا  از اموزش نسخه 4 استفاده کنید 

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم